learning disorder clinic

لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:پاکسازی ریه با معجون گیاهان دارویی و طب سنتی

لیست مراکز گفتاردرمانی دولتی در کرج:پاکسازی ریه با معجون گیاهان دارویی و طب سنتی

cleanse-and-detox-your-lungs

اگر برای مدتی سیگاری بوده‌اید یا در شهرهای بزرگ و آلوده زندگی کرده‌اید مطمئناً این معجون برای سم زدایی ریه شما کارآمد خواهد بود.

به گزارش آلامتو به نقل از دیجیاتو؛ اگر به تازگی سیگار را ترک کرده‌اید بهتر است گوجه فرنگی و میو‌ه‌های دیگر را در رژیم روزانه‌ی خود قرار دهید چرا که به تازگی محققان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا کشف کرده‌اند که این مطلب می‌تواند در پاکسازی ریه‌ افراد سیگاری‌ مفید باشد و آسیب‌های وارده‌ی سیگار به ریه‌‌ها را بهبود بخشد.

این محققان ابتدا تحقیقات خود را با آزمایش رژیم غذایی روی ۶۵۰ نفر در سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز کردند. سپس بعد از گذشت ۱۰ سال دوباره سراغ آنها رفته و عملکرد ریه‌ ی این اشخاص را سنجیدند.

این ۶۵۰ نفر که در کشور‌های آلمان، نروژ و بریتانیا حضور داشتند، پرسش‌نامه‌هایی درباره رژیم غذایی خود پر کرده و آزمایش‌هایی به منظور اندازه‌گیری ظرفیت ریه و اکسیژن‌گیری انجام دادند.

در این آزمایش‌ها فاکتور‌های سن، قد، جنسیت، وزن، وضعیت اجتماعی-اقتصادی، فعالیت بدنی و مصرف کلی انرژی نیز در نظر گرفته شد.

براساس نتایج این تحقیقات، مشخص شد که اگر افراد سیگاری سابق، روزانه ۲ عدد گوجه فرنگی یا ۳ واحد میو‌ه‌ی تازه بخورند، ریه‌ی آنها دیرتر از افرادی که این کار را نمی‌کنند، از کار خواهد افتاد. البته باید توجه داشت که در این آزمایش تنها اثر گذاری میو‌ه‌ها و گوجه فرنگی تازه بررسی شده است و استفاده از مواد غذایی فرآوری شده‌ی این میو‌ها مانند سس گوجه فرنگی نمی‌تواند نتیجه‌ی مشابهی داشته باشد.

از میو‌ه‌هایی که تقریبا به اندازه گوجه فرنگی در بهبود عملکرد ریه‌ها تاثیر دارد می‌توان به سیب نیز اشاره نمود.

به گفته‌ی سرپرست این تحقیقات که در دانشگاه جان هاپکینز انجام شده است، رژیم غذایی سرشار از گوجه فرنگی و میوه‌ی تازه، ‌نه تنها می‌تواند به پاکسازی ریه‌ افراد سیگاری‌ کمک کند بلکه در جوان ماندن ریه‌ی افراد غیر سیگاری نیز تاثیر به سزایی بگذارد. این مهم حتی می تواند ریسک مبتلا شدن به بیماری‌های انسداد ریه را نیز کاهش دهد.

Related posts

error: Alert: Content selection is disabled!!
Call Now Buttonمشاوره رایگان ساعت14تا20