بهترین کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی:اگر نوجوان خجالتی و کمرو دارید:

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

بهترین کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی:اگر نوجوان خجالتی و کمرو دارید:

 

مهمترین اقدام پذیرش این موضوع توسط خود اوست.با او در این مورد صحبت کنید و نظرش را بدانید. آیا خود او نیز به این مشکل واقف است؟

✔️سعی کنید احساسی که در پشت این کمرویی و خجالت نهفته شده را از زبان او بیرون بکشید. چرا تو یه جمع نمیری؟ چی تو رو ناراحت می کنه؟ از چی می ترسی؟ چه احساسی داری؟

✔️لیستی از مواردی که در موقع انجام آنها احساس خجالت و ترس می کند به همراه او تهیه کنید و از موردی که بیشترین استرس و ترس را ایجاد می کند تا کمترین مورد مرتب کنید.

✔️به ترتیب از کمتربن مورد استرس زا شروع به انجام آن لیست کنید به این ترتیب که اگر از بودن در جمع خجالت می کشد و سریع از اتاق خارج می شود این بار سعی کند زمان بیشتری در جمع باقی بماند و به مرور این زمان را افزایش دهد.

✔️از نوجوان بخواهید که ژست خود را در موقع برخورد با دیگران تغییر دهد. سرش را بالا بگیرد. سینه را جلو بدهد و با افراد تماس چشمی برقرار کند.

✔️مکالمه ای کوتاه را در ذهن خود آماده کند و برای شروع صحبت با دیگران روی آن کار کند. در واقع به این صورت تمرین آغاز یک گفتگو را انجام می دهد.

✔️به او بگویید که قرار نیست همه از او خوششان بیاید یا بخواهند با او به صحبت ادامه بدهند. در طول ارتباط بادیگران خیلی از افراد بر اساس سلیقه شخصی ممکن است دیگر نخواهند با شما معاشرت کنند.

✔️در طول گفتگو و ارتباط با سایرین فقط به دیگران فکر کند نه به رفتار و صحبتهای خودش.

✔️اگر به فرزندتان آموزش داده اید که کم صحبتی و سکوت کردن نشانه ادب است اولین قدم در کمرویی او در این سن را خودتان برداشته اید. کم رویی یک ارزش نیست.

behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftardarmanikaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir

Related posts