بهترین کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی:استرس در والدین کودکان طیف اتیسم

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

بهترین کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی:استرس در والدین کودکان طیف اتیسم

بسیاری از والدین دارای کودک طیف اتیسم استرس زیادی را تجربه می کنند و با افزایش سن کودک این استرس در آنان افزایش می یابد.
آنها باید مواظب فرزندشان در فضاهای باز باشند، مانع سقوط آنان در ارتفاعات مختلف شوند، دایما در حال مشاجره و بحث با معلم فرزندشان باشند، از نور و صدا که فراتر از حواس کودکشان است اجتناب کنند و دائما از یک مطب به مطب دیگر در حال جابه جایی باشند همه این عوامل موجب استرس در والدین کودک طیف اتیسم می شود.
این فشارها و استرس ها در 18 الی 21 ماهگی فرزندشان پایان نمی یابد و شاید اگر با یک والد کودک اتیسم صحبت نمایید که دارای فرزند بزرگ می باشد متوجه می شوید که تنش هایی که اکنون تجربه می نماید نسبت به تنش هایی که در سه سالگی کودکش تجربه می کند نه تنها کمتر نشده بلکه حتی بیشتر نیز شده است.
مطالعات مختلف نشان داده اند که والدین دارای کودک طیف اتیسم استرس بیشتری را نسبت به والدینی که دارای کودک مبتلا به سندرم داون و اختلالات رشدی می باشند تجربه می کنند.
واضح است که استرس برای سلامت والدین مضر است. یک مقاله پژوهشی نشان می دهد که استرس مزمن می تواند بر روی سیستم قلبی و عروقی، دستگاه ایمنی و دستگاه گوارش اثرات بدی داشته باشد. همچنین والدین با استرس زیاد، مشکلات روحی و روانی بیشتری همچون اضطراب و افسردگی را تجربه می نمایند.
بسیاری از والدین فقط بر روی نیازهای کودک شان تمرکز می نمایند و به سلامت جسمی و روحی خود اصلا فکر نمی کنند، در حالی که والدین باید این نکته را در نظر داشته باشند که استرس آنان بر استرس فرزندشان تاثیر می گذارد. بسیاری از والدین توسط درمانگران مختلف تشویق شده اند که در خانه در عین آنکه والد کودک خود هستند به آموزش و توانبخشی کودک خود نیز بپردازند. تحقیقات نشان داده اند که استرس بالای والدین در اجرای برنامه آموزشی فرزندشان خلل ایجاد می کند.
عوامل دیگری که باعث استرس والدین می شود:
1- مشکلات رفتاری کودک شامل ضربه زدن، پرتاب کردن اشیا، کوبیدن سر و دیگر شکل های جراحت و رفتار های تکراری

2- عادات خواب ضعیف و تغذیه بد

3- بسیاری از والدین کودکان طیف اتیسم درآمد کمتری دارند و در پرداخت هزینه های درمانی فرزندشان دارای مشکلات زیادی هستند که لازم است توسط بیمه ها مورد حمایت گیرند.

🍄 روش هایی برای کاهش استرس والدین کدام اند؟
محققان درگیر در یک مطالعه به چندین روش برای کاهش استرس اشاره می کنند
والدینی که استرس بیشتری را بابت رفتارهای فرزندشان تجربه می نمایند می توان از طریق آموزش روش های موثر برای کاهش استرس در آنها آموزش داد.
بعضی از خانواده ها از مراقبت های موقتی و مشاوره ای زوجین زمانی که دارای مشکلات خانوادگی می باشند سود می برند. و بعضی دیگر از والدین می توانند مهارتهای مقابله ای بهتری را از طریق تکنیک های شناختی و رفتاری و ذهن آگاهی یاد بگیرند.

behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftardarmanikaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir

Related posts